Medycyna regeneracyjna – komórki macierzyste

Reprezentujemy w Polsce amerykańską firmę InGeneron, światowego lidera w zakresie terapii regeneracyjnej z wykorzystaniem komórek macierzystych. Opracowana przez InGeneron technologia wykorzystywana jest w: neurochirurgii i ortopedii, medycynie estetycznej (usuwanie zmarszczek, blizn czy likwidacja łysiny), chirurgii plastycznej (powiększanie i rekonstrukcja piersi), w gojeniu ran pooparzeniowych i trudno gojących się wrzodów.
Zabieg z wykorzystaniem powyższej technologii polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z brzucha, za pomocą liposukcji.

Tkanka tłuszczowa jest obecnie najlepszą alternatywą na pozyskanie dużej ilości dojrzałych komórek macierzystych z organizmu człowieka. Pobierane jest jedynie 100 ml tkanki tłuszczowej co daje komfort pozabiegowy. Następnie pobrany tłuszcz podlega odpowiedniemu procesowi, w urządzeniu InGeneron, w wyniku którego pozyskiwane są komórki regeneracyjne (Adipose Derived Regenerative Cells), oczyszczone z komórek tłuszczowych, zastosowanych enzymów i innych zanieczyszczeń.

Cały proces przebiega w systemie zamkniętym i sterylnym, eliminując możliwość przypadkowej kontaminacji, zapewniając najwyższą jakość otrzymanego produktu. Tak przygotowane komórki są wstrzykiwane punktowo w miejsca docelowe. Żadna inna forma terapii nie jest w stanie spowodować tak silnego, szybkiego i widocznego procesu naprawczego, jak poprzez komórki macierzyste uzyskane metodą InGeneron. Cała procedura trwa około 60 minut.
Metoda leczenia wykorzystywana przez firmę InGeneron została opracowana przez międzynarodowy zespół naukowców pod kierownictwem profesora Eckharda Alta z Tulane University w New Orleans, University of Texas i Technische Universität w Monachium, posiada certyfikat CE 0473 na urządzenia do terapii komórkami macierzystymi.

Choroby najczęściej leczone z wykorzystaniem terapii komórkami macierzystymi:

 • choroby zwyrodnieniowe i bóle kręgosłupa,
 • choroby zwyrodnieniowe stawu kolanowego,
 • choroby zwyrodnieniowe stawu biodrowego,
 • choroby zwyrodnieniowe stawu barkowego oraz innych stawów,
 • urazy i rekonstrukcja chrząstki stawowej,
 • uszkodzenia mięśni, uszkodzenia przeciążonych ścięgien i uszkodzenia więzadeł,
 • trudno gojące się wrzody,
 • trudno gojące się rany pooparzeniowe,
 • korekta blizn,
 • rekonstrukcja piersi,
 • powiększanie piersi,
 • usuwanie łysiny,
 • usuwanie zmarszczek,
 • leczenie zapalenia śluzówki nosa (nieżyt nosa).

Firma InGeneron oferuje zestaw produktów przeznaczonych do pozyskania komórek regeneracyjnych pochodzących z tkanki tłuszczowej, w tym komórek macierzystych. System ten zapewnia uzyskanie autologicznych komórek macierzystych w ramach jednej procedury bez potrzeby namnażania komórek.

Transpose® RT System

Transpose® RT System składa się z urządzenia przeznaczonego do przetwarzania tkanek oraz z materiałów zużywalnych, w tym mieszanki enzymów Matrase ™ i wyrobów jednorazowego użytku, które umożliwiają izolację komórek regeneracyjnych z własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. System Transpose® RT posiada certyfikat CE.

SmartGraftT30

SmartGraftTM 30 System

System SmartGraftTM 30 składa się ze sterylnych wyrobów, jednorazowego użytku, przeznaczonych do pobrania tkanki tłuszczowej w celu poddania jej odpowiedniej procedurze. Zawiera m. in. dwie próbówki o pojemności 30 ml, przeznaczone do odwirowania w systemie Transpose® RT Processing Unit. System SmartGraftTM 30 przeznaczony jest do stosowania w różnych specjalizacjach chirurgicznych, takich jak chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna, gdzie wykorzystywana jest tkanka tłuszczowa.

SmartGraftT200

SmartGraftTM 200 System with Mr. SqueezyTM

System SmartGraftTM 200 to zestaw sterylnych wyrobów jednorazowego użytku, przeznaczonych do pozyskania tkanki przeznaczonej do przeszczepu. Dzięki niemu można przetwarzać do 2 x 200 ml tkanki tłuszczowej. Zawiera on również urządzenie Mr. Squeezy, pomagające przenoszenie tkanki tłuszczowej, odpowiednio do i z pojemników i probówek w systemie Transpose® RT Processing Unit. System SmartGraftTM 200 jest przeznaczony do stosowania w różnych zabiegach chirurgicznych w chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, gdzie wykorzystywana jest tkanka tłuszczowa.

TransposeRTTissue

Transpose® RT Tissue Processing Unit

Urządzenie Transpose® RT Tissue Processing Unit, w połączeniu z Transpose® RT System i SmartGraftTM System, umożliwia szybką izolację komórek regeneracyjnych. Jest to urządzenie zautomatyzowane i zaprogramowane do ogrzewania, mieszania i wirowania tkanki tłuszczowej. Można w nim przetwarzać do czterech próbek jednocześnie. Za jego pomocą można uzyskać zarówno komórki regeneracyjne, w tym macierzyste, jak i osocze bogato płytkowe (PRP).

MatraseTMReagent

MatraseTM Reagent

Enzymatyczna mieszanka Matrase ™ firmy InGeneron jest wysokiej jakości produktem przeznaczonym do pozyskania komórek macierzystych i innych komórek regeneracyjnych z tkanki tłuszczowej. Produkt jest wytwarzany zgodnie z procedurą cGMP i testowany chromatografią cieczową HPLC. 

TransposeRTLipoaspirateProcessing System

Transpose® RT Lipoaspirate Processing System

Zestaw do przetwarzania tkanki tłuszczowej zawiera sterylne strzykawki, probówki i inne wyroby jednorazowego użytku do zastosowania w systemie zamkniętym. Umożliwia pozyskanie komórek regeneracyjnych, w tym macierzystych, w urządzeniu Transpose® RT Tissue Processing Unit.

TransposeRTTissueProcessingSystem

Transpose® RT Tissue Processing System

Zestaw do przetwarzania tkanki tłuszczowej zawiera sterylne strzykawki, probówki i inne wyroby jednorazowego użytku do zastosowania w systemie zamkniętym. Umożliwia pozyskanie z tkanki tłuszczowej pobranej nie przez liposukcję, komórek regeneracyjnych, w tym macierzystych, w urządzeniu Transpose® RT Tissue Processing Unit.

LipoaspirationCollectionKit(LCK-15)

Lipoaspiration Collection Kit (LCK-15)

Zestaw LCK-15 zawiera sterylne wyroby jednorazowego użytku, m. in. kaniule do pobierania tłuszczu, przeznaczone do minimalnie inwazyjnego pobrania tkanki tłuszczowej.

AluminumFlatRotor

Aluminum Flat Rotor

Aluminiowy wirnik przeznaczony do stosowania z systemami/zestawami SmartGraftTM w urządzeniu Transpose® RT Processing Unit. Może być sterylizowany w autoklawie.

BioScope

BioScope™

Przenośny cytometr fluorescencyjny firmy InGeneron umożliwia zliczanie komórek znakowanych biomarkerem i innych analitów. Kasety typu hemocytometrycznego umożliwiają optyczną analizę fluorescencyjną próbki za pomocą standardowego mikroskopu optycznego.

© 2019 ABRAMED, realizacja: adm-media.pl , cms: Alice CMS