Lasery medyczne diodowe

Lasery medyczne diodowe

Lasery medyczne (diodowe) innowacyjnej firmy neoLaser z Izraela.

Laser diodowy neoV980

Laser diodowy emitujący falę o długości 980 nm.

 

 

Laser diodowy neoV980 jest nowatorskim narzędziem do mikrochirurgii zaprezentowanym przez firmę neoLaser z Izraela, posiadającym szerokie spektrum zastosowań klinicznych. Dla emitowanej przez urządzenie fali o długości 980nm współczynnik absorpcji światła w wodzie i we krwi, ma prawie taką samą wartość, co wiąże się z przejściem przez te środowiska maksymalnej energii, oferując możliwość bezpiecznego i skutecznego operowania wiązką światła w różnych tkankach. 

Zalety:

 • Wysoka moc lasera  neoV980 - urządzenie oferuje regulowaną moc do 28W (moc wyjściowa) na zakończeniu włókna roboczego. Dostarczenie wysokiej mocy wyjściowej z możliwością jej regulacji, wiąże się z takimi cechami lasera jak: wydajność, precyzja i bezpieczeństwo.
 • Wyjątkowy wygląd i jakość wykonania neoV980 - laser jest najmniejszym urządzeniem na rynku w swojej klasie (power class). Zastosowanie zastrzeżonej przez firmę neoLaser technologii chłodzenia, pozwoliło zmniejszyć wymiary i wagę urządzenia do wartości nieosiąganych przez konkurencję.  Obudowa lasera wykonana jest w całości z aluminium a panel sterowania stanowi dotykowy ekran, składają się na wyjątkowo z nowoczesne wzornictwo.

Zastosowania:

Otorynolaryngologia

 • DCR – dakryocystorhinostomia 
 • chirurgia ucha środkowego, stapedotomia
 • operacja uszkodzonej jamy ustnej i gardła, w tym guzów, migdałków i glosektomia 
 • leczenie przegrody nosowej, polipów, cyst oraz śluzówek
 • leczenie zwężenia i zmian w tchawicy
 • plastyka podniebienia (uvuloplastyka)
 • zabiegi przy chorobie Rendu-Oslera-Webera (HHT)

Neurochirurgia i chirurgia kręgosłupa

Przezskórna Laserowa Dekompresja Dysku - PLDD jest metodą znacznie mniej inwazyjną, niż tradycyjne zabiegi chirurgiczne. W zabiegach PLDD wykorzystuje się laser medyczny. Zabieg polega na przezskórnym wprowadzeniu igły, której ułożenie w tracie wkłuwania kontroluje się aparatem rtg lub tomografią komputerową. Po umiejscowieniu igły umieszcza się w niej światłowód, którego koniec podłączony jest do lasera. Wyemitowana zostaje adekwatna dla pacjenta dawka energii do zwyrodniałego krążka międzykręgowego, z którego wychodzi przepuklina. Używając energii lasera zmniejszamy objętości zwyrodniałej masy dyskowej poprzez usunięcie fragmentu jądra miażdżystego i stopniowe odparowanie wody, waporyzacja, (krążek międzykręgowy u dorosłych w 70% składa się z wody). Efektem tych procesów jest zmniejszenie ciśnienia wewnątrz dysku i poprzez to zmniejszenie lub ustąpienie nacisku na struktury nerwowe (odbarczenie uciśniętych korzeni nerwowych). Metoda ta nie wymaga otwierania i późniejszego szycia rany pooperacyjnej.
Cały zabieg trwa 15 do 30 minut, przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub dla większego komfortu pacjenta w krótkiej dożylnej sedacji. Skuteczność tej procedury sięga 90%.

ZESTAW DO ZABIEGU PLDD LASEREM neoV

Zawiera wszystko co jest potrzebne do bezpiecznego, efektywnego i minimalnie inwazyjnego zabiegu PLDD. 
Zestaw jest sterylny i składa się z:

 • Włókna laserowego o średnicy rdzenia 400 mikronów, dł. 2,6m
 • 2 igieł 20G i 18G 
 • Złącza Y-Connector ułatwiającego wejście włókna I odsysanie

Złącze I igły pakowane są indywidualnie.

Zobacz film

Publikacje i opisy producenta:

 • 980 nm diode lasers in oral and facial practice: current state of the science and art; Apollonia Desiate, Stefania Cantore, Domenica Tullo, Giovanni Profeta, Felice R. Grassi and Andrea Ballini, International Journal of Medical Sciences 2009; 6(6):358-36
 • PLDD SUMMARY BROCHURE
 • NeoLaser essentials July 2017

« wróć

© 2020 ABRAMED, realizacja: adm-media.pl , cms: Alice CMS