Komórki macierzyste i PRP

Oferujemy oprzyrządowanie i materiały zużywalne przeznaczone do leczenia zwierząt, głównie psów i koni, komórkami macierzystymi metodą amerykańskiej firmy InGeneron. Lekarze weterynarii mający wieloletnie doświadczenie kliniczne z zakresu ortopedii i medycyny sportowej, wykorzystując innowacyjne badania z zakresu medycyny regeneracyjnej, opracowali system, który pozwala uzyskać komórki regeneracyjne do natychmiastowego podania chorym  koniom i psom, zapewniając szybki i pełny ich powrót do zdrowia. Komórki macierzyste pochodzące z tkanki tłuszczowej uzyskane w systemie InGeneron charakteryzują się wysoką zdolnością do proliferacji i pluripotencją. Po ich podaniu następuje naprawa, odnowienie i regeneracja tkanek oraz uwalnianie mediatorów troficznych. Mają one również zdolność do ochrony komórek zagrożonych apoptozą.

System InGeneron pozwala na szybką i prostą izolację komórek regeneracyjnych pozyskanych z tkanki tłuszczowej, unikając kosztownego i uciążliwego namnażania komórek. Przygotowanie komórek regeneracyjnych wymaga jedynie minimalnie inwazyjnego wycięcia podskórnej tkanki tłuszczowej. Następnie tkanka tłuszczowa jest przenoszona do probówek w celu izolacji komórek regeneracyjnych odczynnikiem enzymatycznym Matrase ™, który uwalnia komórki regeneracyjne. Proces uzyskania tkanek ARC® trwa maksymalnie 30 minut, w zależności od zastosowania lipoaspiratu lub tłuszczu z okolicy wycięcia. Po tym pierwszym etapie następuje proces filtracji i koncentracji komórek, trwający około dziesięciu minut. Następnie w dwóch kolejnych etapach następuje płukanie koncentratu  i w efekcie uzyskujemy końcowy produkt komórkowy, który można zaaplikować pacjentowi. Całkowity czas zabiegu zajmuje około 60 minut.

W urządzeniu InGeneron ARC® Tissue Processing Unit odpowiednio zaprogramowanym następują po sobie funkcje: ogrzewania, mieszania i wirowania, a następnie izolowania komórek macierzystych i PRP. Jest możliwość użycia do 4 próbek dla różnych pacjentów w tym samym czasie.

Odczynnik Matrase ™ jest wyprodukowany zgodnie z CGMP, posiada on atest Mammalian origin free production.  Zestaw do minimalnie inwazyjnego pobierania tkanki tłuszczowej LCK-15 Lipoaspirate Collection jest sterylnym materiałem jednorazowego użytku. Natomiast zestaw ARC® Platelet Rich Plasma Kit jest przeznaczony do uzyskania z krwi (z ilości 35 ml) osocza bogatopłytkowego PRP.

Firma InGeneron prowadziła i prowadzi badania naukowe dotyczące wykorzystania komórek macierzystych w leczeniu stanów zapalnych stawów, kości i ścięgien u koni oraz u psów.

Efektem tych badań jest skuteczne zastosowanie u tych zwierząt komórek macierzystych ADRC w leczeniu różnych stanów patologicznych, takich jak: choroba zwyrodnieniowa stawów, uraz kolana i biodra, ochwat, przepuklina dysku, uszkodzenie więzadeł / ścięgien, dysplazja stawu biodrowego, uszkodzenie więzadła podskórnego, nie gojące się rany skóry oraz wrzody rogówki.

ARCTissueProcessingUnit

ARC® Tissue Processing Unit

Zautomatyzowane urządzenie z oprogramowanymi funkcjami: ogrzewania, mieszania i wirowania, w celu izolowanie komórek macierzystych i PRP. Istnieje możliwość użycia 4 próbek jednocześnie w tym samym czasie.

Matrase

Matrase™ Reagent

Matrase ™ jest mieszanką enzymatyczną o wysokiej czystości wyprodukowaną zgodnie z CGMP, przeznaczoną do uzyskania komórek macierzystych.

arc2

ARC® Tissue Processing Kit

Zestaw do obróbki tkanek obejmujący: sterylne strzykawki, probówki i inne materiały jednorazowego użytku w systemie zamkniętym.

lck15

LCK-15 Lipoaspirate Collection Kit

Zestaw LCK-15 obejmujący sterylne materiały jednorazowego użytku, przeznaczony do minimalnie inwazyjnego pobrania tkanki tłuszczowej.

arc3

ARC® Platelet Rich Plasma Kit

Zestaw przeznaczony do uzyskania z 35 ml krwi osocza bogato płytkowego PRP łącznie z komórkami regeneracyjnymi.

  1. Equine brochure

    Plik .pdf, 9,31 MB

© 2020 ABRAMED, realizacja: adm-media.pl , cms: Alice CMS